Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera. To pierwszy tak nowoczesny oceaniczny jacht regatowy w naszym kraju. Otwiera przed naszymi żeglarzami zupełnie nowe możliwości, łącznie ze startem w najsłynniejszych regatach świata.

Jacht będący obecnie w dyspozycji Sailing Poland żeglował wcześniej pod hiszpańską banderą: w dwóch ostatnich edycjach regat Volvo Ocean Race nosił nazwę MAPFRE. W klasyfikacji generalnej zajął miejsce drugie (2017/18) i czwarte (2014/15), a prowadzony był przez Xabiego Fernandeza oraz Ikera Martineza.

Odnieśliśmy na tym jachcie wiele wspaniałych zwycięstw

Xabi Fernandez, Skipper Team MAPFRE

Odnieśliśmy na tym jachcie wiele wspaniałych zwycięstw” – komentuje Fernandez, który w ubiegłym tygodniu zapowiedział przejście zespołu MAPFRE do klasy IMOCA. „W ostatniej edycji Volvo Ocean Race zajęliśmy drugie miejsce, pobiliśmy też rekord wokół Wyspy Wight. Życzymy załodze Sailing Poland równie udanych rejsów. Mam nadzieję, że będą kontynuować świetną passę naszego jachtu. Przekazujemy go w dobre ręce i mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy na starcie The Ocean Race w 2021 roku”.

Profesjonalna załoga Sailing Poland Race Team znajduje się w tej chwili w Lizbonie, gdzie stacjonują wszystkie jachty Volvo Ocean 65. Trwa odbiór techniczny jachtu oraz jego przygotowywanie do rejsu przez Atlantyk na Karaiby, na pierwsze zaplanowane na ten rok regaty.

Jesteśmy już po pierwszych halsach próbnych i muszę przyznać, że wrażenie jest niesamowite” – mówi Maciej Marczewski, odpowiedzialny za przygotowanie nowego jachtu ze strony Sailing Poland Race Team. „Jacht jest w idealnym stanie technicznym, posiada bogate wyposażenie zapasowe, co pozwala nam na przynajmniej roczną eksploatację praktycznie bez dodatkowych nakładów ” – dodaje.

Jesteśmy już po pierwszych halsach próbnych i muszę przyznać, że wrażenie jest niesamowite

Maciej Świstak Marczewski, Head of Sailing Poland Race Team

 

Zgodnie z założeniami projektu Sailing Poland, na pokładzie tego jachtu znajdzie się również miejsce dla młodych, obiecujących zawodników klas przygotowawczych i olimpijskich, którzy potencjalnie będą mogli wejść w skład profesjonalnej załogi Sailing Poland Race Team. Szczegóły dotyczące tego aspektu działań są obecnie ustalane indywidualnie.

Pozyskanie tego jachtu to kolejny krok na drodze realizacji naszej misji aby stać się największą organizacją żeglarską w Polsce” – mówi Piotr Zygo, jeden z założycieli Sailing Poland. „Czy to oznacza start w The Ocean Race 2021/22? Na pewno jest to pierwszy krok do realizacji takiego marzenia. Kolejnym będzie pozyskanie sponsorów oraz finansowania pod taki projekt” dodaje. Do tej pory w Polsce nie było tak ambitnych planów.

W związku z pozyskaniem nowego jachtu, modyfikacji uległ kalendarz startów Sailing Poland Yacht Club na najbliższy rok. W sezonie 2019 załoga Sailing Poland Race Team planuje łącznie 14 startów w różnych regatach na całym świecie.

Już w lutym będzie można wystartować na jachcie VO65, z załogą Pro/Am Sailing Poland Race Team, w najbardziej znanych regatach na Karaibach: RORC Caribbean 600 czy St. Maarten Heineken Regatta.		
Udostępnij
Zobacz również

27 marca 2019

SAFETY FIRST with CAPTAIN ANDY

Żeglowanie jest cudowne, życie na jachcie również! Owoce morza, bryza i zachody słońca, wspaniała sprawa! Czy jednak wiesz jak zorganizować bezpieczny rejs, by upragnione wakacje przebiegły w miłej atmosferze i nie zamieniły się dla twojej załogi, rodziny i ciebie w pasmo nieprzyjemnych niespodzianek?

13 marca 2019

Pierwsze starty za nami

Sailing Poland intensywnie wchodzi w nowy sezon żeglarski na pokładzie jachtu Volvo Ocean 65. Dwa starty i prawie trzy miesiące żeglowania już za nami. Czas na pierwsze podsumowanie.

26 lutego 2019

Polskie regaty St. Maarten Heineken

Już za chwilę, we czwartek, Tłusty Czwartek, 28 lutego, startują kolejne karaibskie regaty z udziałem Sailing Poland: Heineken Regatta na St. Maarten.

18 lutego 2019

Na kilka chwil przed debiutem VO65 Sailing Poland

Dziś o 16.30 polskiego czasu startujemy w regatach RORC Caribbean 600. To nasz pierwszy start na nowej łódce VO65 i jak zwykle, w tej klasie regat – w mocnej stawce.

25 stycznia 2019

Wcześniej MAPFRE VO65, teraz Sailing Poland VO65

Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera.

8 listopada 2018

Dołącz do klubu pasjonatów

Sailing Poland Yacht Club to jedyne takie miejsce na żeglarskiej mapie Polski. To  prywatny klub zrzeszający pasjonatów żeglarstwa, ludzi biznesu, mediów i kultury. Dowiedz się więcej o naszym jacht klubie.

27 października 2018

To są piękne ale wymagające regaty

Ostatnim startem załogi Sailing Poland w 2018 roku były niezwykle prestiżowe regaty Rolex Middle Sea Race. Niestety z powodu awarii żagla głównego, musieliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji.

15 października 2018

Pierwsze sukcesy dodają energii

Załoga Sailing Poland Race Team zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w grupie IRC B w najsłynniejszych regatach Lazurowego Wybrzeża - Les Voiles de Saint Tropez.

12 września 2018

Debiut załogi na Copa del Rey

Regatowa przygoda załogi Sailing Poland Race Team rozpoczęła się od 37. edycji regat o Puchar Króla (Copa del Rey) na Majorce, gdzie na przetarcie zajęliśmy dziesiąte miejsce w kategorii IRC 1.

Kontakt

PaŁacyK SZUCHA
52°12′59′′ N 21°01′24′′ E

Al. Jana Chrystiana Szucha 17/19
00-580 Warszawa

biuro@sailingpolandgroup.com
+48 22 290 43 57

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Zapisz się

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Anuluj