Już za chwilę, we czwartek, Tłusty Czwartek, 28 lutego, startują kolejne karaibskie regaty z udziałem Sailing Poland: Heineken Regatta na St. Maarten. O poprzednich załoga chciałaby zapomnieć jak najszybciej. Choć z drugiej strony – człowiek najwięcej uczy się na błędach, niestety także własnych, a odebrana lekcja na pewno zostanie zapamiętana na długo. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Trzeba przyjąć to na klatę i żeglować dalej. Mam nadzieję, że coraz lepiej. To moja subiektywna opinia. Na razie z jachtu zostało wyjęte wszystko, co się dało. Jak mówi Świstak, w tych regatach liczy się to, żeby łódka była jak najlżejsza (przelicznik CSR), więc na pokładzie zostaje tylko komplet żagli na dany dzień i torba ewakuacyjna. Przewidziane są cztery wyścigi, po jednym na każdy dzień. Taktyka będzie miała więc większe znaczenie niż w przypadku klasycznej, 600-milowej trasy. Regaty Heinekena, rozgrywane po raz 39, to cztery dni ścigania, wprawdzie w bardzo kolorowej i muzycznej atmosferze (to w końcu Karaiby!), ale zupełnie na poważnie. Ponieważ na liście startowej znajduje się jacht bliźniaczy do Sailing Poland – litewski Ambersail 2 (ex-SCA), rywalizacja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. „Mam nadzieję, że nauczymy się nowych rzeczy i zrobimy kolejny krok do przodu” – mówi mi Świstak dwa dni przed startem. „Żeglowanie na takim jachcie to jak wspinanie się po drabinie, zyskiwanie centymetrów w kolejnych startach, analiza tego, co się zrobiło, a potem wyjazd na kolejne regaty. Nie ma innej drogi, tylko ciągle ćwiczyć i jak najwięcej startować.”
Mam nadzieję, że nauczymy się nowych rzeczy i zrobimy kolejny krok do przodu.
Maciej Marczewski "Świstak", Head of Sailing Poland Race Team
W tej samej grupie (Ocean Racing 1) wystartuje również jacht „I Love Poland” (VO70) prowadzony przez Jarka Kaczorowskiego. (Ten jacht wygrał regaty Heinekena w roku 2017.) Polskich akcentów jest zresztą więcej: katamaran R-Six z Robertem „Jabesem” Janeckim, jacht GP 42 „Phan” z Przemysławem Tarnackim, należący do Tomasza Ulatowskiego Swan 100S „Varsovie”, Hanse 430 „Avanti” Jeremiego Jabłońskiego i Jeanneau SO 509 / Sunsail „Sea Otter 2” Jana Worwaga. (To chyba pierwszy raz, kiedy mamy w tych karaibskich regatach tak licznych reprezentantów dysponujących bardzo przyzwoitymi jachtami – wspaniale!) Trzymajcie kciuki i śledźcie regaty na bieżąco na profilu oficjalnym regat: oraz na oficjalnym profilu Sailing Poland: Organizatorzy regat co roku dbają o wyjątkową oprawę muzyczną imprezy w postaci koncertów znanych zespołów. W tym roku będą to m.in. The Jacksons, The Elovators, What the Funk, Alison Hinds, Orange Grove, Fatman Scoop, Shermanology (pełna lista tu: party schedule)   Więcej informacji pod adresem poniżej, a także dzięki hashtagom #HeinekenRegatta, #serioussailing #seriousfun heinekenregatta.com
Udostępnij
Zobacz również

27 marca 2019

SAFETY FIRST with CAPTAIN ANDY

Żeglowanie jest cudowne, życie na jachcie również! Owoce morza, bryza i zachody słońca, wspaniała sprawa! Czy jednak wiesz jak zorganizować bezpieczny rejs, by upragnione wakacje przebiegły w miłej atmosferze i nie zamieniły się dla twojej załogi, rodziny i ciebie w pasmo nieprzyjemnych niespodzianek?

13 marca 2019

Pierwsze starty za nami

Sailing Poland intensywnie wchodzi w nowy sezon żeglarski na pokładzie jachtu Volvo Ocean 65. Dwa starty i prawie trzy miesiące żeglowania już za nami. Czas na pierwsze podsumowanie.

26 lutego 2019

Polskie regaty St. Maarten Heineken

Już za chwilę, we czwartek, Tłusty Czwartek, 28 lutego, startują kolejne karaibskie regaty z udziałem Sailing Poland: Heineken Regatta na St. Maarten.

18 lutego 2019

Na kilka chwil przed debiutem VO65 Sailing Poland

Dziś o 16.30 polskiego czasu startujemy w regatach RORC Caribbean 600. To nasz pierwszy start na nowej łódce VO65 i jak zwykle, w tej klasie regat – w mocnej stawce.

25 stycznia 2019

Wcześniej MAPFRE VO65, teraz Sailing Poland VO65

Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera.

8 listopada 2018

Dołącz do klubu pasjonatów

Sailing Poland Yacht Club to jedyne takie miejsce na żeglarskiej mapie Polski. To  prywatny klub zrzeszający pasjonatów żeglarstwa, ludzi biznesu, mediów i kultury. Dowiedz się więcej o naszym jacht klubie.

27 października 2018

To są piękne ale wymagające regaty

Ostatnim startem załogi Sailing Poland w 2018 roku były niezwykle prestiżowe regaty Rolex Middle Sea Race. Niestety z powodu awarii żagla głównego, musieliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji.

15 października 2018

Pierwsze sukcesy dodają energii

Załoga Sailing Poland Race Team zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w grupie IRC B w najsłynniejszych regatach Lazurowego Wybrzeża - Les Voiles de Saint Tropez.

12 września 2018

Debiut załogi na Copa del Rey

Regatowa przygoda załogi Sailing Poland Race Team rozpoczęła się od 37. edycji regat o Puchar Króla (Copa del Rey) na Majorce, gdzie na przetarcie zajęliśmy dziesiąte miejsce w kategorii IRC 1.

Kontakt

PaŁacyK SZUCHA
52°12′59′′ N 21°01′24′′ E

Al. Jana Chrystiana Szucha 17/19
00-580 Warszawa

biuro@sailingpolandgroup.com
+48 22 290 43 57

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Zapisz się

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Anuluj