Dziś o 16.30 polskiego czasu startujemy w regatach RORC Caribbean 600. To nasz pierwszy start na nowej łódce VO65 i jak zwykle, w tej klasie regat – w mocnej stawce. Plan jest prosty: „dopłynąć” – mówi Maciej Marczewski, skipper. „Wynik nie jest najważniejszy. Musimy po prostu, wykonać porządną robotę”.


Prognoza wskazuje, że regatom powinna towarzyszyć świetna żeglarska pogoda. 
„Jest 11 wysp do okrążenia, różne wiatry, prądy i skały, czyli sporo okazji na dobre, taktyczne żeglowanie” – mówi skipper. „Cała załoga będzie miała szansę na sprawdzenie siebie i łódki”.

Tegoroczne regaty dostarczają emocji jeszcze zanim się zaczęły. Kilka dni temu, podczas treningów, wywrócił się jeden z najszybszych i największych jachtów biorących udział w regatach – trimaran Multi70 Argo. 
Jego załodze udała się wyjątkowa sztuka postawienia jachtu do pionu bez żadnych poważnych uszkodzeń. Nie wiadomo jednak, czy finalnie jacht ten stanie na starcie.
 Gdyby jednak tak się stało, to po raz pierwszy zmierzy się z trimaranem Maserati 70 – obie załogi mają szanse na pobicie obecnego rekordu trasy ustanowionego przez Lloyda Thornburga na Phaedo3 w 2016.Pecha z kolei miał jeden z faworytów tych regat jacht Maxi72 Proteus, który w ubiegły wtorek złamał maszt i musiał wycofać się z wyścigów.

W regatach startuje 700 żeglarzy z 6 kontynentów, z 20 krajów, na 77 łodziach, z czego w naszej kategorii (IRC Zero) startuje ich 19. Wśród zawodników znajduje się wielu słynnych sportowców – uczestników Igrzysk Olimpijskich, America’s Cup, czy Volvo Ocean Race. Na starcie zobaczymy m.in. zwycięzcę Vendée Globe 2012-13 – Francoisa Gabarta, zdobywcę Jules Verne Trophy
, Briana Thompsona (GBR) czy Shannona Falcone (ANT), dwukrotnego zdobywcę Pucharu Ameryki, a także dwukrotnego złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich Jonathana McKee.


Otwarcie regat będzie można śledzić dziś od 15.50 na Facebooku, a start naszej grupy zaplanowany jest na 16.30.
 
Strona z aktualnymi informacjami o przebiegu regat: tracking
Udostępnij
Zobacz również

27 marca 2019

SAFETY FIRST with CAPTAIN ANDY

Żeglowanie jest cudowne, życie na jachcie również! Owoce morza, bryza i zachody słońca, wspaniała sprawa! Czy jednak wiesz jak zorganizować bezpieczny rejs, by upragnione wakacje przebiegły w miłej atmosferze i nie zamieniły się dla twojej załogi, rodziny i ciebie w pasmo nieprzyjemnych niespodzianek?

13 marca 2019

Pierwsze starty za nami

Sailing Poland intensywnie wchodzi w nowy sezon żeglarski na pokładzie jachtu Volvo Ocean 65. Dwa starty i prawie trzy miesiące żeglowania już za nami. Czas na pierwsze podsumowanie.

26 lutego 2019

Polskie regaty St. Maarten Heineken

Już za chwilę, we czwartek, Tłusty Czwartek, 28 lutego, startują kolejne karaibskie regaty z udziałem Sailing Poland: Heineken Regatta na St. Maarten.

18 lutego 2019

Na kilka chwil przed debiutem VO65 Sailing Poland

Dziś o 16.30 polskiego czasu startujemy w regatach RORC Caribbean 600. To nasz pierwszy start na nowej łódce VO65 i jak zwykle, w tej klasie regat – w mocnej stawce.

25 stycznia 2019

Wcześniej MAPFRE VO65, teraz Sailing Poland VO65

Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera.

8 listopada 2018

Dołącz do klubu pasjonatów

Sailing Poland Yacht Club to jedyne takie miejsce na żeglarskiej mapie Polski. To  prywatny klub zrzeszający pasjonatów żeglarstwa, ludzi biznesu, mediów i kultury. Dowiedz się więcej o naszym jacht klubie.

27 października 2018

To są piękne ale wymagające regaty

Ostatnim startem załogi Sailing Poland w 2018 roku były niezwykle prestiżowe regaty Rolex Middle Sea Race. Niestety z powodu awarii żagla głównego, musieliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji.

15 października 2018

Pierwsze sukcesy dodają energii

Załoga Sailing Poland Race Team zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w grupie IRC B w najsłynniejszych regatach Lazurowego Wybrzeża - Les Voiles de Saint Tropez.

12 września 2018

Debiut załogi na Copa del Rey

Regatowa przygoda załogi Sailing Poland Race Team rozpoczęła się od 37. edycji regat o Puchar Króla (Copa del Rey) na Majorce, gdzie na przetarcie zajęliśmy dziesiąte miejsce w kategorii IRC 1.

Kontakt

PaŁacyK SZUCHA
52°12′59′′ N 21°01′24′′ E

Al. Jana Chrystiana Szucha 17/19
00-580 Warszawa

biuro@sailingpolandgroup.com
+48 22 290 43 57

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Zapisz się

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Anuluj