Załoga Sailing Poland Race Team zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w grupie IRC B w najsłynniejszych regatach Lazurowego Wybrzeża – Les Voiles de Saint Tropez. To doskonały dowód na to, że ciężka praca przynosi efekty!

Les Voiles de Saint Tropez to najbardziej stylowe regaty na Morzu Śródziemnym. Są one pięknym połączeniem klasycznego żeglarstwa z nowoczesnym, regatowym jachtingiem, dzięki czemu można obserwować jak piękne, drewniane jachty rywalizują na wodzie z nowoczesnymi jednostkami, stworzonymi do sportowego ścigania. Jej początki sięgają 1981 roku, ale nie zawsze odbywała się ona regularnie.

Klasyczne jachty podczas 20 edycji Les Voiles de Saint Tropez

W tym roku wyścigi na wodach wokół francuskiego kurortu trwały od 29 września do 7 października i była to 20. edycja słynnych regat. Zgromadziła ona na starcie około 300 jachtów, dzięki czemu można było podziwiać piękno tego żeglarskiego widowiska. Pogoda początkowo dała się we znaki wszystkim żeglarzom, ale głównie z powodu zbyt słabego wiatru, co poskutkowało mniejszą liczbą rozegranych wyścigów. Na szczęście w kolejnych dniach wiatr umożliwił przeprowadzenie sportowej rywalizacji.

Załoga Sailing Poland Race Team świętująca II miejsce

Bardzo dobrze spisała się załoga Sailing Poland, która w gronie 22 jachtów w swoje klasie IRC B zajęła świetne drugie miejsce, po uwzględnieniu przeliczników. Z kolei w czasie rzeczywistym Polacy wygrali wszystkie wyścigi, co jest wielkim sukcesem. Oni sami nie spodziewali się, że już podczas swoich drugich zawodów będą w stanie wygrywać z teoretycznie lepszymi od siebie. To pokazuje, że wiara w siebie oraz ciężka praca, przynoszą efekty. Takie wyniki zdecydowanie budują mentalność całej załogi.

Ten wynik dał nam niesamowity napęd do działania

Maciej Marczewski "Świstak", Head of Sailing Poland Race Team

„Ten wynik dał nam niesamowity napęd do działania. Po pierwsze przekonaliśmy się wszyscy, że jacht ma niesamowite możliwości, a po drugie, że nawet najlepsi są do objechania. W czasie rzeczywistym wygraliśmy wszystkie wyścigi, po przeliczniku byliśmy drudzy, z czego wszyscy byliśmy bardzo dumni. Rywale pytali nas, jak to się stało, że byliśmy pierwsi na niektórych znakach. Teoretycznie to przecież było niemożliwe! – opowiada Maciej „Świstak” Marczewski.

Zobaczcie reportaż z Les Voiles de Saint Tropez

Udostępnij

Zobacz również

27 marca 2019

SAFETY FIRST with CAPTAIN ANDY

Żeglowanie jest cudowne, życie na jachcie również! Owoce morza, bryza i zachody słońca, wspaniała sprawa! Czy jednak wiesz jak zorganizować bezpieczny rejs, by upragnione wakacje przebiegły w miłej atmosferze i nie zamieniły się dla twojej załogi, rodziny i ciebie w pasmo nieprzyjemnych niespodzianek?

13 marca 2019

Pierwsze starty za nami

Sailing Poland intensywnie wchodzi w nowy sezon żeglarski na pokładzie jachtu Volvo Ocean 65. Dwa starty i prawie trzy miesiące żeglowania już za nami. Czas na pierwsze podsumowanie.

26 lutego 2019

Polskie regaty St. Maarten Heineken

Już za chwilę, we czwartek, Tłusty Czwartek, 28 lutego, startują kolejne karaibskie regaty z udziałem Sailing Poland: Heineken Regatta na St. Maarten.

18 lutego 2019

Na kilka chwil przed debiutem VO65 Sailing Poland

Dziś o 16.30 polskiego czasu startujemy w regatach RORC Caribbean 600. To nasz pierwszy start na nowej łódce VO65 i jak zwykle, w tej klasie regat – w mocnej stawce.

25 stycznia 2019

Wcześniej MAPFRE VO65, teraz Sailing Poland VO65

Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera.

8 listopada 2018

Dołącz do klubu pasjonatów

Sailing Poland Yacht Club to jedyne takie miejsce na żeglarskiej mapie Polski. To  prywatny klub zrzeszający pasjonatów żeglarstwa, ludzi biznesu, mediów i kultury. Dowiedz się więcej o naszym jacht klubie.

27 października 2018

To są piękne ale wymagające regaty

Ostatnim startem załogi Sailing Poland w 2018 roku były niezwykle prestiżowe regaty Rolex Middle Sea Race. Niestety z powodu awarii żagla głównego, musieliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji.

15 października 2018

Pierwsze sukcesy dodają energii

Załoga Sailing Poland Race Team zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w grupie IRC B w najsłynniejszych regatach Lazurowego Wybrzeża - Les Voiles de Saint Tropez.

12 września 2018

Debiut załogi na Copa del Rey

Regatowa przygoda załogi Sailing Poland Race Team rozpoczęła się od 37. edycji regat o Puchar Króla (Copa del Rey) na Majorce, gdzie na przetarcie zajęliśmy dziesiąte miejsce w kategorii IRC 1.

Kontakt

PaŁacyK SZUCHA
52°12′59′′ N 21°01′24′′ E

Al. Jana Chrystiana Szucha 17/19
00-580 Warszawa

biuro@sailingpolandgroup.com
+48 22 290 43 57

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Zapisz się

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Anuluj