600-milowe, najsłynniejsze regaty w Europie. Gromadzą co roku na starcie ponad 300 jednostek, których postępy na wodzie śledzą rzesze kibiców. Okrążenie mitycznej skały Fastnet Rock, będącej punktem zwrotnym trasy to marzenie każdego ambitnego żeglarza regatowego. Można tu spotkać zarówno załogi z regat Volvo Ocean Race jak i francuskich mistrzów regat oceanicznych. W tych regatach umiejętności nawigatora i kondycja załogi to klucz do zwycięstwa – znalezienie się o czasie w określonych punktach trasy decyduje o tym, czy uda się wykorzystać korzystny kierunek prądu i pływu. Jeden z dwóch najważniejszych wyścigów cyklu Rolex Cup, jedyny w Europie.

Regaty, w których w trakcie tragicznego sztormu w roku 1979 straciło życie wielu żeglarzy, a dzięki wnioskom wyciągniętym z wypadków, jakie wówczas się zdarzyły, mamy dziś przepisy dotyczące wymagań bezpieczeństwa, ratujące życie wielu osób na całym świecie.

Dla uczestników wyjazdu przygotowaliśmy dodatkową niespodziankę w postaci zwiedzania destylarni Bruichladdich, która uchodzi za najbardziej nowatorską i nieprzewidywalną destylarnię w Szkocji (a może i na świecie). Oferuje nietorfową whisky pod marką Bruichladdich,  bardzo torfową Port Charlotte oraz ultra torfową Octomore. Od 2012 roku destylarnia należy do Rémy Cointreau na świecie. Data zwiedzania zostanie potwierdzona bliżej daty wyjazdu.

Plan wyjazdu:

  • Uroczysta kolacja: 29/07
  • Treningi: 30/07 – 2/08
  • Start wyścigu: 3/08
  • Planowane zakończenie wyścigu: 5/08
  • Zwiedzanie destylarni Bruichladdich (Islay, Szkocja): data tbc.

Jacht: Volvo Ocean Race 65

Oficjalna strona regat: rolexfastnetrace.com

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

 

Zobacz również

27 marca 2019

SAFETY FIRST with CAPTAIN ANDY

Żeglowanie jest cudowne, życie na jachcie również! Owoce morza, bryza i zachody słońca, wspaniała sprawa! Czy jednak wiesz jak zorganizować bezpieczny rejs, by upragnione wakacje przebiegły w miłej atmosferze i nie zamieniły się dla twojej załogi, rodziny i ciebie w pasmo nieprzyjemnych niespodzianek?

13 marca 2019

Pierwsze starty za nami

Sailing Poland intensywnie wchodzi w nowy sezon żeglarski na pokładzie jachtu Volvo Ocean 65. Dwa starty i prawie trzy miesiące żeglowania już za nami. Czas na pierwsze podsumowanie.

26 lutego 2019

Polskie regaty St. Maarten Heineken

Już za chwilę, we czwartek, Tłusty Czwartek, 28 lutego, startują kolejne karaibskie regaty z udziałem Sailing Poland: Heineken Regatta na St. Maarten.

18 lutego 2019

Na kilka chwil przed debiutem VO65 Sailing Poland

Dziś o 16.30 polskiego czasu startujemy w regatach RORC Caribbean 600. To nasz pierwszy start na nowej łódce VO65 i jak zwykle, w tej klasie regat – w mocnej stawce.

25 stycznia 2019

Wcześniej MAPFRE VO65, teraz Sailing Poland VO65

Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera.

8 listopada 2018

Dołącz do klubu pasjonatów

Sailing Poland Yacht Club to jedyne takie miejsce na żeglarskiej mapie Polski. To  prywatny klub zrzeszający pasjonatów żeglarstwa, ludzi biznesu, mediów i kultury. Dowiedz się więcej o naszym jacht klubie.

27 października 2018

To są piękne ale wymagające regaty

Ostatnim startem załogi Sailing Poland w 2018 roku były niezwykle prestiżowe regaty Rolex Middle Sea Race. Niestety z powodu awarii żagla głównego, musieliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji.

15 października 2018

Pierwsze sukcesy dodają energii

Załoga Sailing Poland Race Team zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w grupie IRC B w najsłynniejszych regatach Lazurowego Wybrzeża - Les Voiles de Saint Tropez.

12 września 2018

Debiut załogi na Copa del Rey

Regatowa przygoda załogi Sailing Poland Race Team rozpoczęła się od 37. edycji regat o Puchar Króla (Copa del Rey) na Majorce, gdzie na przetarcie zajęliśmy dziesiąte miejsce w kategorii IRC 1.

Kontakt

PaŁacyK SZUCHA
52°12′59′′ N 21°01′24′′ E

Al. Jana Chrystiana Szucha 17/19
00-580 Warszawa

biuro@sailingpolandgroup.com
+48 22 290 43 57

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Zapisz się

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, by otrzymywać regularnie program klubowy oraz newsletter

Anuluj